Cesta národního konzervatismu

Viktor Orbán, Yoram Hazony, Patrick Deneen, Ryszard Legutko, R. R. Reno, Ofir Haivry.

Kniha si klade za cíl pomoci čtenářům pochopit, proč dochází k rychlému úpadku západních národů a rozkladu tradičního světa, který považujeme za normální a přirozený. Současně také ukazuje, jak je možné tomuto úpadku účinně čelit a vrátit společnost na cestu, která je pro ni funkční a smysluplná.

Dostupnost Skladem
Kód: NR81
398 Kč
Cesta národního konzervatismu

V psychologické válce nadnárodních elit proti západním národům dochází k prosazování hodnot, které působí destruktivně na národní identitu i tradiční kulturu. Rychle se vytrácí pocit domova, národní soudržnosti i svobody. Západní liberalismus se stává novým totalitním náboženstvím směřujícím k vybudování světa bez hranic a národů, který slouží soukromým zájmům úzké skupiny elit s pocity nadřazenosti vůči obyčejným lidem a národům.

Autoři zastávají názor, že zřejmě jedinou cestou jak se tomuto rozkladu a nové totalitě bránit, je obnova přirozených hodnot, které dělají společnost funkční, soudržnou a svobodnou. Jde o cestu svobodných národních států s jasnou národní identitou a kulturně zakotvených v národní židovsko-křesťanské tradici.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Publikace
Typ:: kniha
Vazba:: pevná
Žánr:: politická filozofie, historie, konzervatismus, liberalismus
Jazyk:: čeština
Datum vydání v ČR:: prosinec 2022
Počet stran:: 216